Vito

Outdoor Construction lab



Ter informatie: de tekst van deze opdracht werd oorspronkelijk geschreven in NL.


België: Bouwen van werkplaatsen
Outdoor Construction lab

Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling

1. Koper

1.1 Koper

Officiële naam: VITO
Rechtsvorm van de koper: Publiekrechtelijke instelling
Activiteit van de aanbestedende dienst: Algemene overheidsdiensten

2. Procedure

2.1 Procedure

Titel: Outdoor Construction lab
Beschrijving: De opdracht omvat de realisatie van het Outdoor Construction Lab (OCL) van Open Thor Build op Thor Park 8410 in Genk. Het OCL wordt opgevat als een permanente buiteninfrastructuur voor onderzoek, ontwikkeling en demonstratie van innovatieve bouwtechnieken en bouwprocessen onder realistische werfomstandigheden. De werken omvatten de aanleg van een betonnen buitenplatform met een totale oppervlakte van circa 18 m × 23 m. Binnen dit oppervlak wordt een centrale werkzone van circa 9,2 m × 12 m gerealiseerd die volledig waterpas wordt uitgevoerd en rondom wordt afgebakend door middel van een lijngoot. De overige verhardingsoppervlakken worden uitgevoerd in beton met geborstelde afwerking. Op de centrale werkzone wordt een gewapende betonnen kern opgericht met afmetingen van circa 3,2 m × 5,2 m en een hoogte van circa 8,2 m. De kern wordt uitgerust met ingestorte ankerrails zodat in het kader van toekomstige onderzoeksprojecten tijdelijke constructies en proefopstellingen aan de structuur kunnen worden bevestigd. De betonnen kern omvat drie vloerniveaus en wordt voorzien van raam- en deuropeningen alsook een verticale schacht. De ontsluiting van de niveaus gebeurt via een vaste trap tussen het gelijkvloers en de eerste verdieping. In de hoogste vloerplaat wordt een opening voorzien die toegang geeft tot het bovenliggende niveau via een ladder. Alle gevelopeningen en vloerranden die een valrisico kunnen veroorzaken worden uitgerust met wegneembare leuningen, zodat enerzijds een veilige exploitatie van de infrastructuur wordt gegarandeerd en anderzijds voldoende flexibiliteit behouden blijft voor het uitvoeren van toekomstige proefopstellingen. Het terrein wordt rondom afgesloten door middel van een omheining. Deze opdracht omvat de levering en plaatsing van een gedeelte van de perimeterafsluiting, inclusief de bijhorende toegangspoorten. Een deel van de omheining wordt geplaatst op een te realiseren sokkelconstructie. De opdrachtnemer dient alle werken uit te voeren zodat een robuuste, duurzame en multifunctionele onderzoeksinfrastructuur ontstaat die geschikt is voor de opbouw en evaluatie van toekomstige test- en demonstratieopstellingen.
Identificatiecode van de procedure: f7866c94-c6c7-46de-8862-96dcabb15858
Interne identificatiecode: PPP04G-1326/6485/THOR-OCL
Type procedure: Andere procedure in één fase

2.1.1 Doel

Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45213252 Bouwen van werkplaatsen

2.1.2 Plaats van uitvoering

Onderverdeling land (NUTS): Arr. Turnhout (BE213)
Land: België

2.1.4 Algemene informatie

Rechtsgrondslag:
Richtlijn 2014/24/EU

2.1.6 Gronden voor uitsluiting

Bronnen voor uitsluitingsgronden: Aanbestedingsstuk

5. Perceel

5.1 Perceel: LOT-0001

Titel: Outdoor Construction lab
Beschrijving: De opdracht omvat de realisatie van het Outdoor Construction Lab (OCL) van Open Thor Build op Thor Park 8410 in Genk. Het OCL wordt opgevat als een permanente buiteninfrastructuur voor onderzoek, ontwikkeling en demonstratie van innovatieve bouwtechnieken en bouwprocessen onder realistische werfomstandigheden. De werken omvatten de aanleg van een betonnen buitenplatform met een totale oppervlakte van circa 18 m × 23 m. Binnen dit oppervlak wordt een centrale werkzone van circa 9,2 m × 12 m gerealiseerd die volledig waterpas wordt uitgevoerd en rondom wordt afgebakend door middel van een lijngoot. De overige verhardingsoppervlakken worden uitgevoerd in beton met geborstelde afwerking. Op de centrale werkzone wordt een gewapende betonnen kern opgericht met afmetingen van circa 3,2 m × 5,2 m en een hoogte van circa 8,2 m. De kern wordt uitgerust met ingestorte ankerrails zodat in het kader van toekomstige onderzoeksprojecten tijdelijke constructies en proefopstellingen aan de structuur kunnen worden bevestigd. De betonnen kern omvat drie vloerniveaus en wordt voorzien van raam- en deuropeningen alsook een verticale schacht. De ontsluiting van de niveaus gebeurt via een vaste trap tussen het gelijkvloers en de eerste verdieping. In de hoogste vloerplaat wordt een opening voorzien die toegang geeft tot het bovenliggende niveau via een ladder. Alle gevelopeningen en vloerranden die een valrisico kunnen veroorzaken worden uitgerust met wegneembare leuningen, zodat enerzijds een veilige exploitatie van de infrastructuur wordt gegarandeerd en anderzijds voldoende flexibiliteit behouden blijft voor het uitvoeren van toekomstige proefopstellingen. Het terrein wordt rondom afgesloten door middel van een omheining. Deze opdracht omvat de levering en plaatsing van een gedeelte van de perimeterafsluiting, inclusief de bijhorende toegangspoorten. Een deel van de omheining wordt geplaatst op een te realiseren sokkelconstructie. De opdrachtnemer dient alle werken uit te voeren zodat een robuuste, duurzame en multifunctionele onderzoeksinfrastructuur ontstaat die geschikt is voor de opbouw en evaluatie van toekomstige test- en demonstratieopstellingen.
Interne identificatiecode: THOR-OCL_1

5.1.1 Doel

Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45213252 Bouwen van werkplaatsen
Opties:
Beschrijving van de opties: Vereiste opties (details: zie bestek)

5.1.2 Plaats van uitvoering

Postadres: Boeretang 200
Stad: MOL
Postcode: 2400
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Turnhout (BE213)
Land: België
Aanvullende informatie: VITO

5.1.3 Geraamde duur

Begindatum: 12/10/2026
Einddatum van de duur: 28/02/2027

5.1.6 Algemene informatie

Voorbehouden deelname: Deelname is niet voorbehouden.
De namen en beroepskwalificaties van het voor de uitvoering van de opdracht ingezette personeel moeten worden vermeld: Niet vereist
Aanbestedingsproject dat niet uit EU-fondsen wordt gefinancierd
De aanbesteding valt onder de Overeenkomst inzake overheidsopdrachten (GPA): neen

5.1.9 Selectiecriteria

Bronnen van selectiecriteria: Aankondiging
Criterium: Financiële ratio
Beschrijving van het selectiecriterium: VITO wenst samen te werken met een financieel stabiele partner en zal dit naar best vermogen beoordelen. In dat kader vraagt VITO zelf voor alle inschrijvers een financieel rapport op bij Coface. Minimumeisen: De inschrijver dient over een Coface-score van minimaal 6 te beschikken. Een Coface-score van 5 wordt eveneens aanvaard, mits er een Credit Opinion beschikbaar is met een bedrag hoger dan 0 euro. Indien er geen Coface-rapport beschikbaar is, of indien de Coface-score niet voldoet aan de bovenvermelde voorwaarden, kan aan de inschrijver gevraagd worden zijn economische en financiële draagkracht op afdoende wijze aan te tonen. Dit gebeurt aan de hand van passende en controleerbare bewijsstukken, zoals onder meer gecertificeerde jaarrekeningen, financiële rapporten of officiële attesten. De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor om deze bewijsstukken al dan niet op te vragen en te beoordelen in het licht van de vooropgestelde vereisten.
Criterium: Referenties voor gespecificeerde werken
Beschrijving van het selectiecriterium: De kandidaat dient aan te tonen dat hij tijdens de laatste vijf jaar minstens twee projecten heeft uitgevoerd waarbij zichtbeton een belangrijk onderdeel van de opdracht vormde. De referenties dienen betrekking te hebben op gewapende betonconstructies met meerdere bouwlagen of met een verhoogde uitvoeringscomplexiteit, zoals vloeren, trappen, sparingen, schachten, raam- en deuropeningen of ervaring met het integreren van ingestorte ankerrails, bevestigingsvoorzieningen of andere ingestorte staalonderdelen in zichtbeton. De kandidaat voegt per referentie een projectbeschrijving, representatieve foto's en de contactgegevens van de opdrachtgever toe De kandidaat dient aan te tonen dat hij tijdens de laatste vijf jaar minstens twee projecten heeft uitgevoerd met betonverhardingen met een minimale oppervlakte van 150 m² per referentie. Minstens één van deze referenties dient betonverhardingen met een geborstelde afwerking te omvatten. Per referentie worden een beschrijving van de werken, foto's en de contactgegevens van de opdrachtgever toegevoegd. Voormelde referenties kunnen gecombineerd worden als via één referentie verschillende criteria kunnen worden aangetoond. Minimumeisen: Wordt niet geselecteerd, de kandidaat waarvan na controle van de referenties blijkt dat: - de kandidaat onvoldoende relevante of een niet voldoende aantal referenties heeft voorgelegd; - één of meerdere referenties niet naar behoren werd(en) uitgevoerd;
Criterium: Professionele risico-indemniteitsverzekering
Beschrijving van het selectiecriterium: Het bewijs van een verzekering van burgerlijke aansprakelijkheid. Minimumeisen: De inschrijver voegt zijn verzekering van burgerlijke aansprakelijkheid toe aan het dossier.
Criterium: Certificaten van onafhankelijke instanties over kwaliteitsborgingsnormen
Beschrijving van het selectiecriterium: VCA Certificaat van de uiteindelijke uitvoerders van de opdracht. De aannemer moet bij zijn offerte een veiligheids-, gezondheids- en milieucharter voegen, conform het artikel 29 van de Wet op het welzijn. Dit VGM-charter wordt voorgelegd en goedgekeurd door de opdrachtgever en de veiligheidscoördinator-ontwerp. De aannemer voegt bij zijn offerte een veiligheids- en gezondheidsplan toe welk besproken en geëvalueerd kan worden tijdens de kick off meeting. De inschrijver is verplicht een offerte in te dienen die conform is met veiligheids- en gezondheidsbepalingen, overeenkomstig artikel 30 van het koninklijk besluit van 25 januari 2001. Minimumeisen: De inschrijver voegt een document bij zijn offerte: - waarin beschreven wordt op welke wijze hij het bouwwerk zal uitvoeren rekening houdend met het veiligheids- en gezondheidsplan of de gedeelten van dit plan die een dergelijke beschrijving noodzakelijk maken. - dat de gedetailleerde prijsberekening bevat van de door het veiligheids- en gezondheidsplan bepaalde preventiemaatregelen en -middelen.
Criterium: Andere economische of financiële eisen
Beschrijving van het selectiecriterium: Erkenning en registratie van aannemers: D (Bouwwerken), Klasse 2
Criterium: Andere economische of financiële eisen
Beschrijving van het selectiecriterium: * Door in te schrijven op deze opdracht verklaart de inschrijver zich niet in een toestand van uitsluiting te bevinden, zoals bedoeld in artikels 67 tot en met 69 van de wet van 17 juni 2016 betreffende overheidsopdrachten. Artikel 70 van de wet van 17 juni 2016 betreffende de overheidsopdrachten is van toepassing. Voor de in artikel 67 van de wet bedoelde uitsluitingsgronden deelt de gegadigde of inschrijver op eigen initiatief mee of hij bij het begin van de procedure de in artikel 70, lid 1, bedoelde corrigerende maatregelen heeft genomen. * Overeenkomstig de Belgische overheidsopdrachtenreglementering heeft de aanbestedende overheid, in elke fase van de gunningsprocedure, de mogelijkheid om de kandidaat/inschrijver uit te sluiten die, bij wijze van een in kracht van gewijsde gegane strafrechtelijke uitspraak veroordeeld werd voor een misdrijf dat zijn professionele integriteit aantast. De niet-naleving van strafrechtelijk sanctioneerbare milieu- en sociale wetgeving kan worden geacht een misdrijf te zijn dat de professionele integriteit aantast. Van zodra deze wordt vastgelegd in een in kracht van gewijsde gegaan vonnis of arrest kan deze worden aangewend als uitsluitingsgrond, ongeacht de stand van de procedure. Onder sociale wetgeving wordt onder meer verstaan: - het decreet van 10 juli 2008 houdende een kader voor het Vlaamse gelijkekansen- en gelijkebehandelingsbeleid; de wet van 10 mei 2007 ter bestrijding van bepaalde vormen van discriminatie, de wet van 10 mei 2007 tot wijziging van de wet van 30 juli 1981 tot bestraffing van bepaalde, door racisme of xenofobie ingegeven daden en de wet van 10 mei 2007 ter bestrijding van discriminatie tussen vrouwen en mannen; - de wet van 4 augustus 1996 betreffende het welzijn van de werknemers bij de uitvoering van hun werk, meer bepaald hoofdstuk Vbis. Bijzondere bepalingen betreffende geweld, pesterijen en ongewenst seksueel gedrag op het werk. * Door in te schrijven op deze opdracht verklaart de inschrijver zich niet in een toestand van uitsluiting te bevinden, zoals bedoeld in artikels 67 tot en met 69 van de wet van 17 juni 2016 betreffende overheidsopdrachten. Artikel 70 van de wet van 17 juni 2016 betreffende de overheidsopdrachten is van toepassing. Voor de in artikel 67 van de wet bedoelde uitsluitingsgronden deelt de gegadigde of inschrijver op eigen initiatief mee of hij bij het begin van de procedure de in artikel 70, lid 1, bedoelde corrigerende maatregelen heeft genomen. * Overeenkomstig de Belgische overheidsopdrachtenreglementering heeft de aanbestedende overheid, in elke fase van de gunningsprocedure, de mogelijkheid om de kandidaat/inschrijver uit te sluiten die, bij wijze van een in kracht van gewijsde gegane strafrechtelijke uitspraak veroordeeld werd voor een misdrijf dat zijn professionele integriteit aantast. De niet-naleving van strafrechtelijk sanctioneerbare milieu- en sociale wetgeving kan worden geacht een misdrijf te zijn dat de professionele integriteit aantast. Van zodra deze wordt vastgelegd in een in kracht van gewijsde gegaan vonnis of arrest kan deze worden aangewend als uitsluitingsgrond, ongeacht de stand van de procedure. Onder sociale wetgeving wordt onder meer verstaan: - het decreet van 10 juli 2008 houdende een kader voor het Vlaamse gelijkekansen- en gelijkebehandelingsbeleid; de wet van 10 mei 2007 ter bestrijding van bepaalde vormen van discriminatie, de wet van 10 mei 2007 tot wijziging van de wet van 30 juli 1981 tot bestraffing van bepaalde, door racisme of xenofobie ingegeven daden en de wet van 10 mei 2007 ter bestrijding van discriminatie tussen vrouwen en mannen; - de wet van 4 augustus 1996 betreffende het welzijn van de werknemers bij de uitvoering van hun werk, meer bepaald hoofdstuk Vbis. Bijzondere bepalingen betreffende geweld, pesterijen en ongewenst seksueel gedrag op het werk.

5.1.10 Gunningscriteria

Criterium:
Type: Kosten
Beschrijving: Prijs
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 75
Criterium:
Type: Kwaliteit
Beschrijving: Plan van aanpak
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact)
Gunningscriterium numerieke waarde: 25

5.1.11 Aanbestedingsstukken

Adres van de aanbestedingsstukken: https://cloud.3p.eu/Downloads/1/1326/4G/2026

5.1.12 Voorwaarden van de aanbesteding

Voorwaarden voor indiening:
Elektronische indiening: Vereist
Adres voor indiening: https://www.publicprocurement.be
Talen waarin inschrijvingen of verzoeken tot deelname kunnen worden ingediend: Nederlands
Elektronische catalogus: Niet toegestaan
Varianten: Niet toegestaan
Beschrijving van de financiële garantie: Borgtocht (5 % van het oorspronkelijk bedrag van de opdracht (excl. btw), afgerond naar het hogere tiental)
Uiterste datum voor de ontvangst van inschrijvingen: 02/10/2026 12:00 +02:00
Voorwaarden van het contract:
De uitvoering van de opdracht moet plaatsvinden binnen het kader van programma’s voor maatwerkbedrijven: Neen
Elektronische facturering: Vereist
Er zal worden gebruikgemaakt van elektronische orderplaatsing: neen
Er zal worden gebruikgemaakt van elektronische betaling: neen

5.1.15 Technieken

Raamovereenkomst:
Geen raamovereenkomst
Informatie over het dynamische aankoopsysteem:
Geen dynamisch aankoopsysteem

5.1.16 Nadere inlichtingen, bemiddeling en evaluatie

Organisatie voor beroepsprocedures: Raad van State
Informatie over de termijnen voor beroep: Organisatie die informatie verstrekt over beroepsprocedures en bijhorende termijnen: Raad van State
Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt: VITO
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures: Raad van State
Organisatie die verzoeken tot deelname ontvangt: VITO

8. Organisaties

8.1 ORG-0001

Officiële naam: VITO
Registratienummer: 0244195916
Postadres: Boeretang 200
Stad: MOL
Postcode: 2400
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Turnhout (BE213)
Land: België
Contactpunt: Sophie Joris
Telefoon: +32 14335531
Internetadres: http://www.vito.be/
Rollen van deze organisatie:
Koper
Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt
Organisatie die verzoeken tot deelname ontvangt

8.1 ORG-0002

Officiële naam: Raad van State
Registratienummer: BE 0931.814.266
Postadres: Wetenschapsstraat 33
Stad: Brussel
Postcode: 1040
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Land: België
Telefoon: +32 22349611
Rollen van deze organisatie:
Organisatie voor beroepsprocedures
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures

8.1 ORG-0003

Officiële naam: 3P - Aanbieder van diensten / Prestataire de services
Registratienummer: BE 0475.480.736
Stad: Antwerpen / Anvers
Postcode: 2000
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Land: België
E-mail: info@3p.eu
Telefoon: +32 3 294 30 51
Rollen van deze organisatie:
Aanbieder van aanbestedingsdiensten

Informatie over een aankondiging

Identificatiecode/versie van de aankondiging: eadd0ff3-8621-4c36-afb2-369e3c631373 - 01
Type formulier: Mededinging
Type aankondiging: Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Verzenddatum van de aankondiging: 04/09/2026 00:00 +02:00
Aankondiging datum verzending (eSender): 04/09/2026 00:00 +02:00
Talen waarin deze aankondiging officieel beschikbaar is: Nederlands

Vergelijkbare advertenties van BDA