Gemeente Moorslede
Ontwerp logo en huisstijl
Ter informatie: de tekst van deze opdracht werd oorspronkelijk geschreven in NL.
1. Koper
1.1 Koper
Officiële naam: Gemeente Moorslede
Rechtsvorm van de koper: Lokale overheid
Activiteit van de aanbestedende dienst: Algemene overheidsdiensten
2. Procedure
2.1 Procedure
Titel: Ontwerp logo en huisstijl
Beschrijving: Lokaal bestuur Moorslede wenst een nieuwe visuele identiteit te ontwikkelen die aansluit bij de hedendaagse communicatiebehoeften van de organisatie en haar inwoners. Het huidige logo werd in 2013 geïntroduceerd via een ontwerpwedstrijd. Hoewel dit traject destijds inspraak mogelijk maakte, voldoet de huidige visuele identiteit vandaag niet langer aan de noden van een modern lokaal bestuur. Het logo kent verschillende praktische beperkingen op vlak van toepasbaarheid en flexibiliteit. Daarnaast ontbreekt een duidelijke en uniforme huisstijl, waardoor communicatie-uitingen vandaag onvoldoende consistent zijn over de verschillende diensten en communicatiekanalen heen. Momenteel bestaat er geen volledig uitgewerkt huisstijlkader met duidelijke richtlijnen rond kleurgebruik, typografie, beeldtaal en toepassingen. Dit zorgt ervoor dat communicatiemiddelen vaak afzonderlijk worden ontwikkeld zonder een duidelijke visuele samenhang. Een sterke en herkenbare visuele identiteit is voor een lokaal bestuur essentieel. Ze draagt bij aan: • herkenbaarheid bij inwoners, bezoekers en ondernemers • een professionele uitstraling • een uniforme communicatie over alle gemeentelijke diensten heen • een efficiëntere ontwikkeling van communicatiematerialen • een toekomstgerichte positionering van het lokaal bestuur Met deze opdracht wenst lokaal bestuur Moorslede een professionele partner aan te stellen voor de ontwikkeling van een vernieuwde visuele identiteit die breed inzetbaar is binnen zowel online als offline communicatie. Het lokaal bestuur verwacht een toekomstgerichte, gebruiksvriendelijke en herkenbare visuele identiteit die aansluit bij het karakter van Moorslede en haar andere dorpskernen, Dadizele en Slypskapelle.
Identificatiecode van de procedure: fe1d97e1-ca87-488c-adaf-8bc67b18a2ae
Interne identificatiecode: PPP021-728/6075/2026/348
Type procedure: Andere procedure in één fase
2.1.1 Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79822500 Maken van grafische ontwerpen
2.1.2 Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Roeselare (BE256)
2.1.4 Algemene informatie
5. Perceel
5.1 Perceel: LOT-0001
Titel: Ontwerp logo en huisstijl
Beschrijving: Lokaal bestuur Moorslede wenst een nieuwe visuele identiteit te ontwikkelen die aansluit bij de hedendaagse communicatiebehoeften van de organisatie en haar inwoners. Het huidige logo werd in 2013 geïntroduceerd via een ontwerpwedstrijd. Hoewel dit traject destijds inspraak mogelijk maakte, voldoet de huidige visuele identiteit vandaag niet langer aan de noden van een modern lokaal bestuur. Het logo kent verschillende praktische beperkingen op vlak van toepasbaarheid en flexibiliteit. Daarnaast ontbreekt een duidelijke en uniforme huisstijl, waardoor communicatie-uitingen vandaag onvoldoende consistent zijn over de verschillende diensten en communicatiekanalen heen. Momenteel bestaat er geen volledig uitgewerkt huisstijlkader met duidelijke richtlijnen rond kleurgebruik, typografie, beeldtaal en toepassingen. Dit zorgt ervoor dat communicatiemiddelen vaak afzonderlijk worden ontwikkeld zonder een duidelijke visuele samenhang. Een sterke en herkenbare visuele identiteit is voor een lokaal bestuur essentieel. Ze draagt bij aan: • herkenbaarheid bij inwoners, bezoekers en ondernemers • een professionele uitstraling • een uniforme communicatie over alle gemeentelijke diensten heen • een efficiëntere ontwikkeling van communicatiematerialen • een toekomstgerichte positionering van het lokaal bestuur Met deze opdracht wenst lokaal bestuur Moorslede een professionele partner aan te stellen voor de ontwikkeling van een vernieuwde visuele identiteit die breed inzetbaar is binnen zowel online als offline communicatie. Het lokaal bestuur verwacht een toekomstgerichte, gebruiksvriendelijke en herkenbare visuele identiteit die aansluit bij het karakter van Moorslede en haar andere dorpskernen, Dadizele en Slypskapelle.
Interne identificatiecode: 2026/348_1
5.1.1 Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79822500 Maken van grafische ontwerpen
5.1.2 Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Roeselare (BE256)
Aanvullende informatie: Gemeentehuis Moorslede
5.1.3 Geraamde duur
Andere looptijd: Onbekend
5.1.6 Algemene informatie
Aanbestedingsproject dat niet uit EU-fondsen wordt gefinancierd
5.1.7 Strategische aanbestedingen
5.1.10 Gunningscriteria
Criterium: Beschrijving: Inhoudelijke kwaliteit van de visie, aanpak en creatieve vertaalslag
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact) Gunningscriterium numerieke waarde: 50
Criterium: Beschrijving: Plan van aanpak, timing en uitvoering
Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact) Gunningscriterium numerieke waarde: 30
Criterium: Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact) Gunningscriterium numerieke waarde: 20
5.1.15 Technieken
Informatie over het dynamische aankoopsysteem: Geen dynamisch aankoopsysteem
5.1.16 Nadere inlichtingen, bemiddeling en evaluatie
Organisatie voor beroepsprocedures: Raad Van State
Informatie over de termijnen voor beroep: Organisatie die informatie verstrekt over beroepsprocedures en bijhorende termijnen: Raad Van State
Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt: Gemeente Moorslede
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures: Raad Van State
6. Resultaten
6.1 ID resultaat perceel: LOT-0001
Er is geen winnaar gekozen en de mededinging is gesloten.
De reden waarom geen winnaar is gekozen: Andere
6.1.4 Statistische informatie
Ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname: Type van de ontvangen inschrijvingen: Inschrijvingen Aantal ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname: 2
Type van de ontvangen inschrijvingen: Verzoeken tot deelname Aantal ontvangen inschrijvingen of verzoeken tot deelname: 2
8. Organisaties
8.1 ORG-0001
Officiële naam: Gemeente Moorslede
Registratienummer: 0207431629
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Roeselare (BE256)
Contactpunt: Elise Symaeys
Rollen van deze organisatie: Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt
8.1 ORG-0002
Officiële naam: Raad Van State
Registratienummer: BE 0931.814.266
Postadres: Wetenschapsstraat 33
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Rollen van deze organisatie: Organisatie voor beroepsprocedures
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures
8.1 ORG-0003
Officiële naam: 3P - Aanbieder van diensten / Prestataire de services
Registratienummer: BE 0475.480.736
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Telefoon: +32 3 294 30 51
Rollen van deze organisatie: Aanbieder van aanbestedingsdiensten
Informatie over een aankondiging
Identificatiecode/versie van de aankondiging: 6ef23af5-d9d0-4de3-8e66-95aef44a529d - 01
Type formulier: Resultaat
Type aankondiging: Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Verzenddatum van de aankondiging: 02/09/2026 00:00 +02:00
Aankondiging datum verzending (eSender): 02/09/2026 00:00 +02:00
Talen waarin deze aankondiging officieel beschikbaar is: Nederlands