Vlaamse Landmaatschappij
NI Kraenepoel: Natuurherstel- en waterzuiveringswerken in en rond de Kraenepoel
Ter informatie: de tekst van deze opdracht werd oorspronkelijk geschreven in NL.
1. Koper
1.1 Koper
Officiële naam: Vlaamse Landmaatschappij
Rechtsvorm van de koper: Publiekrechtelijke instelling onder zeggenschap van een regionale overheid
Activiteit van de aanbestedende dienst: Algemene overheidsdiensten
2. Procedure
2.1 Procedure
Titel: NI Kraenepoel: Natuurherstel- en waterzuiveringswerken in en rond de Kraenepoel
Beschrijving: De opdracht omvat natuurherstel- en waterzuiveringswerken in en rond de Kraenepoel te Aalter. De werken zijn gericht op het verbeteren van de waterkwaliteit van de Kraenepoel door het zuiveren en terug aanvoeren van water uit de Bloembeek. De opdracht omvat onder meer slibruiming van de Kraenepoel, Kleine Kraenepoel en ringgracht van de Kraenepoel, de aanleg van een bufferbekken met ijzerzandfilter, de aanleg van een nazuivering in de Kleine Kraenepoel, de aanleg van waterbouwkundige constructies (stuwen, overstorten, inbuizingen en KWS-afscheider), herprofilering van grachten, aanleg van poelen, groenaanleg en inrichting van de projectomgeving. De opdracht bestaat uit een vast gedeelte (slibruiming, grondwerken in de Kraenepoel en aanleg van poelen) en een voorwaardelijk gedeelte (aanleg van bufferbekken met ijzerzandfilter en bijhorende inrichting).
Identificatiecode van de procedure: b3eda741-585e-47eb-b2e1-f88a702423a4
Interne identificatiecode: PPP08P-2103/6242/OVL/2026/NIR11009_004/1
De procedure wordt versneld: neen
2.1.1 Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45240000 Waterbouwwerkzaamheden
2.1.2 Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
2.1.4 Algemene informatie
2.1.6 Gronden voor uitsluiting
Bronnen voor uitsluitingsgronden: Aanbestedingsstuk
5. Perceel
5.1 Perceel: LOT-0001
Titel: NI Kraenepoel: Natuurherstel- en waterzuiveringswerken in en rond de Kraenepoel
Beschrijving: De opdracht omvat natuurherstel- en waterzuiveringswerken in en rond de Kraenepoel te Aalter. De werken zijn gericht op het verbeteren van de waterkwaliteit van de Kraenepoel door het zuiveren en terug aanvoeren van water uit de Bloembeek. De opdracht omvat onder meer slibruiming van de Kraenepoel, Kleine Kraenepoel en ringgracht van de Kraenepoel, de aanleg van een bufferbekken met ijzerzandfilter, de aanleg van een nazuivering in de Kleine Kraenepoel, de aanleg van waterbouwkundige constructies (stuwen, overstorten, inbuizingen en KWS-afscheider), herprofilering van grachten, aanleg van poelen, groenaanleg en inrichting van de projectomgeving. De opdracht bestaat uit een vast gedeelte (slibruiming, grondwerken in de Kraenepoel en aanleg van poelen) en een voorwaardelijk gedeelte (aanleg van bufferbekken met ijzerzandfilter en bijhorende inrichting).
Interne identificatiecode: OVL/2026/NIR11009_004/1_1
5.1.1 Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45240000 Waterbouwwerkzaamheden
Aanvullende classificatie (cpv): 45112000 Graafwerkzaamheden en grondverzet
Aanvullende classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden
5.1.2 Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
5.1.6 Algemene informatie
Voorbehouden deelname: Deelname is niet voorbehouden.
De namen en beroepskwalificaties van het voor de uitvoering van de opdracht ingezette personeel moeten worden vermeld: Niet vereist
Aanbestedingsproject dat niet uit EU-fondsen wordt gefinancierd
De aanbesteding valt onder de Overeenkomst inzake overheidsopdrachten (GPA): neen
5.1.9 Selectiecriteria
Bronnen van selectiecriteria: Aankondiging
Criterium: Andere economische of financiële eisen Beschrijving van het selectiecriterium: Erkenning en registratie van aannemers: B (Waterbouwkundige werken), Klasse 6
Criterium: Andere economische of financiële eisen Beschrijving van het selectiecriterium: Door in te schrijven op deze opdracht verklaart de inschrijver zich niet in een toestand van uitsluiting te bevinden, zoals bedoeld in artikels 67 tot en met 69 van de wet van 17 juni 2016 betreffende overheidsopdrachten. Artikel 70 van de wet van 17 juni 2016 betreffende de overheidsopdrachten is van toepassing. Voor de in artikel 67 van de wet bedoelde uitsluitingsgronden deelt de gegadigde of inschrijver op eigen initiatief mee of hij bij het begin van de procedure de in artikel 70, lid 1, bedoelde corrigerende maatregelen heeft genomen.
5.1.10 Gunningscriteria
Criterium: Categorie van het gunningscriterium gewicht: Gewicht (punten, exact) Gunningscriterium numerieke waarde: 100
5.1.11 Aanbestedingsstukken
5.1.12 Voorwaarden van de aanbesteding
Voorwaarden voor indiening: Elektronische indiening: Vereist
Talen waarin inschrijvingen of verzoeken tot deelname kunnen worden ingediend: Nederlands
Elektronische catalogus: Niet toegestaan
Varianten: Niet toegestaan
Beschrijving van de financiële garantie: Borgtocht - Deelopdracht 1 (5 % van het oorspronkelijk bedrag van de deelopdracht “Deelopdracht 1” (excl. btw), afgerond naar het hogere tiental); Borgtocht - Deelopdracht 2 (5 % van het oorspronkelijk bedrag van de deelopdracht “Deelopdracht 2” (excl. btw), afgerond naar het hogere tiental)
Uiterste datum voor de ontvangst van inschrijvingen: 05/10/2026 11:00 +02:00
Duur waarin de aanbieding geldig moet blijven: 180 Dag
Informatie over de openbare opening: Openingsdatum: 05/10/2026 13:00 +02:00
Plaats: VAC Gent, Koningin Maria Hendrikaplein 70 te 9000 Gent
Voorwaarden van het contract: De uitvoering van de opdracht moet plaatsvinden binnen het kader van programma’s voor maatwerkbedrijven: Neen
Elektronische facturering: Vereist
Er zal worden gebruikgemaakt van elektronische orderplaatsing: neen
Er zal worden gebruikgemaakt van elektronische betaling: ja
5.1.15 Technieken
Informatie over het dynamische aankoopsysteem: Geen dynamisch aankoopsysteem
5.1.16 Nadere inlichtingen, bemiddeling en evaluatie
Organisatie voor beroepsprocedures: Raad van State
Informatie over de termijnen voor beroep: Organisatie die informatie verstrekt over beroepsprocedures en bijhorende termijnen: Raad van State
Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt: VLM Regio West (Oost-Vlaanderen)
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures: Raad van State
Organisatie die verzoeken tot deelname ontvangt: VLM Regio West (Oost-Vlaanderen)
8. Organisaties
8.1 ORG-0001
Officiële naam: Vlaamse Landmaatschappij
Registratienummer: 0236506685
Postadres: Koning Albert II Laan 15
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Rollen van deze organisatie: 8.1 ORG-0002
Officiële naam: VLM Regio West (Oost-Vlaanderen)
Registratienummer: RW-PR/OVL
Postadres: Koning Albert II-laan 15 bus 153
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Gent (BE234)
Contactpunt: Matthias De Backer
Rollen van deze organisatie: Organisatie die nadere inlichtingen over de aanbestedingsprocedure verstrekt
Organisatie die verzoeken tot deelname ontvangt
8.1 ORG-0003
Officiële naam: Raad van State
Registratienummer: BE 0931.814.266
Postadres: Wetenschapsstraat 33
Onderverdeling land (NUTS): Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad (BE100)
Rollen van deze organisatie: Organisatie voor beroepsprocedures
Organisatie die meer informatie geeft over beroepsprocedures
8.1 ORG-0004
Officiële naam: 3P - Aanbieder van diensten / Prestataire de services
Registratienummer: BE 0475.480.736
Onderverdeling land (NUTS): Arr. Antwerpen (BE211)
Telefoon: +32 3 294 30 51
Rollen van deze organisatie: Aanbieder van aanbestedingsdiensten
Informatie over een aankondiging
Identificatiecode/versie van de aankondiging: 47aa774c-19b7-4eac-adbe-bada2801f572 - 01
Type formulier: Mededinging
Type aankondiging: Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Verzenddatum van de aankondiging: 01/09/2026 00:00 +02:00
Aankondiging datum verzending (eSender): 01/09/2026 00:00 +02:00
Talen waarin deze aankondiging officieel beschikbaar is: Nederlands